Zapraszamy na kurs Cloud Computing którego celem jest zdobycie umiejętności pracy online. W trakcie kursu zapoznają się Państwo z usługami działającymi w chmurze, metodami pracy oraz aplikacjami. Kurs trwa 50 godzin.

Największe korporacje branży IT promują ideę “cloud computing”, czyli usług działających w chmurze. Polega to na tym, że zamiast instalować wszelkie programy na każdym z komputerów po kolei, wystarczy zalogować się przez przeglądarkę internetową, aby mieć do nich dostęp.
W tej technologi obecnie pracuje już wiele pożytecznych i używanych na codzień programów. Gorącym orędownikiem cloud computingu jest Google, które w ten sposób udostępnia wszystkie swoje usługi. Przeglądarkę internetową i klienta poczty Gmail nigdy nie było trzeba instalować na dysku, dlatego może dziwić, że są to usługi całkiem nowej generacji. Dobrym przykładem są też Dokumenty Google, które za darmo i bez reklam udostępniają pełny zakres możliwości dostępnych w pakiecie Office za kilkaset złotych.

Jakie są tego zalety? Jedna osoba nie musi wykupywać licencji danego programu na kilka stanowisk, jeśli zamierza korzystać z niego w różnych miejscach. Dodatkowo wszelkie dane znajdują się na bezpiecznym serwerze, a więc nie ma ryzyka ich utraty.

Microsoft Office 365 to internetowa usługa, w pełni działająca w chmurze obliczeniowej, oferująca wiele narzędzi do współpracy, utrzymywanie kontaktów i prowadzenia dokumentów w firmach, zarówno małych (jednoosobowych przedsiębiorstwach), jak i nawet międzynarodowych korporacjach. Office 365 to przede wszystkim dostęp do pakietu internetowych aplikacji Office Web Apps, niezawodnej poczty e-mail działającej w oparciu o serwer Microsoft

Przykładowy program kursu

 1. Konto Google
 2. Google Dysk:
 3. Dokument,
 4. Prezentacja,
 5. Arkusz,
 6. Formularz,
 7. Rysunek
 8. YouTube - umieszczanie filmów w Internecie
 9. Google Blogger - Tworzenie blogów
 10. Inne aplikacji: Google Alerty, Google Grupy dyskusyjne, Google Panoramio itd
 11. Google... w telefonie komórkowym
 12. Office Web Apps
 13. Windows Live SkyDrive
 14. OneNote 2010
 15. BPOS
 16. Microsoft Lync 2010

 Exchange, komunikatora Microsoft Lync, a także obszaru roboczego, witryny firmowej stworzonej w oparciu o usługę SharePoint. Integracja tych wszystkich wymienionych składników stwarza ogromne narzędzie zapewniające niezawodną pracę w zespole. Do obsługi usługi wystarczy dowolna przeglądarka internetowa, dostęp do Internetu.